SOBOTA NA FESTIVALE

Pocity Film Fest sa pomaly chýli ku koncu a návštevníci majú už len dva dni na to, aby si užili filmové projekcie, ktoré sú jeho súčasťou. Aj v sobotu prebiehalo premietanie v priestoroch kina Scala a taktiež v klube Christiania.

Sobotňajší program odštartoval popoludní o 16.30. Začal sa kolekciou krátkometrážnych snímok pod názvom Domáce kraťasy. Pozostávala z desiatich filmov tuzemskej produkcie. Pred premietaním uviedli svoje diela autori niektorých z nich a následne zotrvali v kinosále s divákmi aj počas projekcie. Po kraťasoch nasledovala premiéra ešte jedného krátkometrážneho filmu z dielne prešovských autorov s názvom Nočná hra. Snímku uviedli jej tvorcovia, Andrej Hofer a Maroš Macko.

O devätnástej hodine sa kinosála naplnila na predpremiéru filmu Sídlisková poviedka. Záujem o projekciu bol značný a podpísalo sa na ňom to, že sa o vznik snímky postaral prešovský režisér Michal “Kunes“ Kováč. V jeho rodnom meste taktiež prebiehalo natáčanie. Režisér sa na projekciu dostavil spolu s mladými hercami, s ktorými spoločným príhovorom film uviedol.

Nina bola poslednou sobotňajšou projekciou v kine Scala. Okrem vysokého počtu návštevníkov sa v kinosále objavil aj režisér snímky Juraj Lehotský. Spolu s ním prišiel aj strihač filmu Rado Dúbravský. Obaja tvorcovia zotrvali v kinosále aj po premietaní, rozbehli s divákmi diskusiu a ochotne odpovedali na ich otázky.

Festival v sobotu poctila svojou prítomnosťou návšteva z Maďarska. Na premietanie zavítala Charlotte Symmons, spoluorganizátorka budapeštianskeho festivalu krátkych filmov Busho. Vo večerných hodinách uviedla v klube Christiania kolekciu ôsmych víťazných snímok posledného ročníka zmieneného festivalu.

Organizátori si na spríjemnenie večera pripravili pre návštevníkov afterpárty. Tá sa konala po premietaní víťazných filmov festivalu BushoChristiani. O zábavu sa v klube postaral DJ Ozruta 3000.

Koniec festivalu sa blíži a v nedeľu jeho ôsmy ročník uzavrie rozmanitý program podporený sprievodnými udalosťami.

Marcel Kušnír